Líbí se Vám mramorové koupelny, ale nevíte, jaký styl vybrat? V dnešním a příštím blogu naleznete inspiraci a možnosti použití mramoru nejen v koupelnách. Budeme hovořit o 4 kategoriích mramorů dle jejich barevnosti.

Styl 1 – světlý mramor

Bílý mramor se světle šedivou žílou zvaný Calacatta patří mezi vůbec ty nejoblíbenější. Dle typu probarvení žíly je na trhu nespočet možností. Takovýto obklad bude vypadat krásně s bílou keramikou a bílou skříňkou, tak i s černými akcenty.

Velice oblíbeným obkladem je Calacatta se zlatou žílou.

Někteří lidé se možná ale bojí, že tento světlý mramor bude působit studeně. Jak je možné takovouto koupelnu zútulnit? Sázkou na jistotu je přidat dřevěný prvek. Ať už na podlahu, nebo třeba zakomponováním dřevěné skříňky.

Další možností je sladit tento světlý mramor s teplejším odstínem jiného obkladu, či dlažby. Třeba s kamenným obkladem v krémovém teplém odstínu. Přidejte opět dřevěný prvek a  umyvadlo v kamenném provedení. Koupelna tak nebude vypadat fádně a studeně.

Styl 2 – neutrální mramor

Oblíbenou variantou jsou v současné době mramory v šedivé barvě. Pánům se často líbí černé baterie, které se k této barvě velice hodí. Na trhu je opět velký výběr dle toho, jak moc výrazný chcete tento mramor mít. Jak ozvláštnit koupelnu v šedivém mramoru? Výborně bude s mramorem v šedivé barvě ladit barevná sanita a doplňky v jiném neutrálním odstínu.

Netroufáte si na barevnou sanitu? I bílá sanita bude vypadat s touto barvou dobře. Pokud chcete ale umocnit dojem luxusu Vaší koupelny, volila bych výběr sanity s neokoukanými tvary. Vaše koupelna bude nejen nadčasová, ale i atraktivnější na pohled.

Zajímavý a dekórem výraznější je šedivý mramor od společnosti Florim na obrázku níže. S tímto mramorem skvěle ladí ocelové nebo mosazné baterie. Takováto luxusní neutrální koupelna se Vám jen tak neomrzí.

Chtěli byste přeci jen ještě tento typ mramoru zateplit? I tento mramor bude vypadat výborně v kombinaci s dřevem. Pokud vybere odstín podobný mramoru na stěně, koupelna bude vypadat velice harmonicky a uceleně, i když se jedná o kombinaci 2 barev a typů obkladů.

Kromě šedivé barvy mramoru je často poptávaný mramor v krémovém teplém odstínu. Pokud je to i Vaše volba, mohl by Vás zaujmout níže uvedený mramor od firmy Cerim. Z jejich nabídky je možné zkombinovat vícero formátu pro definování zón ve Vaší koupelně.

Styl  3 – barevná koupelna

Bojíte se, že barevný mramor bude vypadat třeba až moc kýčově a divoce? Na trhu je spousta varianta mramorů, které obsahují trochu barevnosti. Do této kategorie můžeme zařadit mramor od firmy Rak Ceramics. Líbí se Vám též jeho žíla ve vínovém odstínu? Detail napojení žíly tohoto mramoru je velice povedený.

Odvážnější by mohla zaujmout nabídka firmy Rex. U výrazného mramoru v modrozelené kombinaci je jistě dobrou volbou zvolit tlumené ostatní koupelnové komponenty. Černé baterie tento jinak velice výrazný mramor uzemní a výběr většího zrcadla takovouto koupelnu více zjemní, aby mramor nebyl příliš dominantní.

Slyšeli jste již o podsvícených mramorech? Firma Rak Ceramics nabízí i tuto specialitu. I barevné mramory ve Vaší koupelně mohou být podsvícené. Na výběr máte z barev uvedených níže. Naleznete u nich jak barvy a vzory výrazné, tak i neutrální.

Styl 4 – tmavý mramor

Líbí se Vám spíše tmavé koupelny? Typickým příkladem černého mramoru s bílou žílou je tzv. Marquina Nero od italského výrobce Lea Ceramiche. Jak vyzdvihnout tento mramor? Co třeba do sprchy dát z této série jejich mozaiku? Výběrem černých baterií do takového „pánského stylu“ koupelny ještě více umocníte luxusní dojem z tohoto prostoru.

Na trhu naleznete i spoustu jiných krásných černých mramorů. Například firma Fondovalle má v nabídce černá mramor s krásnou barevnou kresbou. Jak je vidět na obrázcích níže i klasické chromové baterie a bílá sanita bude vypadat s tmavým mramorem výborně. V našem showroomu Vám rádi ukážeme vícero možností jakýkoliv barev mramorů a vše sladit s ostatními komponenty v koupelně.

Chtěli byste tmavou koupelnu trochu prosvětlit? Proč tedy nepřidat světlejší bílý prvek? Lea Ceramiche má například krásnou bíločernou mozaiku. V kombinaci s bílou sanitou, bílými bateriemi a třeba i bílou koupelnovou skříňkou se Vaše jinak tmavá koupelna hodně prosvětlí.

Bojíte se, že Vaše koupelna i tak bude působit ponuře? Proč nezkombinovat světlý mramor s tmavým? Pomocí těchto 2 odstínů se dají i krásně vymezit zóny ve Vaší koupelně. Přidáním co nejvíc proskleného sprchového koutu a větších zrcadel Vaše koupelna dosáhnete optického zvětšení koupelny. Chromové baterie, které se lesknou přidají na pocitu, že Vaše koupelna nebude působit ponuře.

Láká Vás jiná kombinace s černým mramorem? Pak by Vás mohla zaujmou kolekce černého mramoru od firmy Fondovalle. V této sérii Match naleznete nejen tmavý a světlý mramor, ale i jednobarevný rezavý odstín obkladu a dlažby. Tato barevná kombinace by jistě vypadala krásně u „panského stylu „ koupelny.

Co je v současné době velkým trendem v poli mramorového designu? Pokud máte větší prostor ve Vaší koupelně, možná by Vás zaujmul mramor ve tvaru tzv. motýlích křídel. Ano, tento mramor je dražší, než ostatní varianty uvedené výše. Ale v některých prostorech vytvoří prostě ten „vow efekt“, po kterém toužíte.

Co když máte menší prostor, kde by takovéto krásné napojení nevyniklo a váháte který formát vybrat? O tom a o dalších tipech pro krásnou mramorovou koupelnu bude příští článek.