Tip 1 – zrcadlo barevně sladit s koupelnou

Současným trendem jsou tmavé koupelny. Jaké zrcadlo by se hodilo k tmavým obkladům? Hezky vypadá podpořit tmavou náladu i podobně barevným zrcadlem. Pokud chcete, aby Vás koupelna při vstupu do ní nabíjela pozitivní a veselou náladou, proč nezvolit barevnou skříňku a k ní i zrcadlo ve stejném veselém odstínu?

Tip 2- vybrat tvar zrcadla

Typický obdélníkový tvar zrcadla je možné nahradit zrcadlem s bočními naklápěcími stranami. Na trhu jej naleznete u firmy Ext. Klasický obdélníkový tvar tak bude působit netradičně.

Velice populární je kulatý tvar zrcadla. Vaši koupelnu zútulní, jelikož nemá rovné ostré hrany. Velmi dobře budou vypadat 2 kulatá zrcadla vedle sebe, pokud máte ve Vaší koupelně místo na 2 umyvadla.

Méně obvyklý je tvar oválný. Bude se vyjímat v kombinaci s oválným umyvadlem na desku, jak vidíte níže.

Tvar zrcadla lze sladit dle sanity. Firma EXT a Devon and Devon nabízí designová zrcadla dle tvaru konkrétní série. Vaše koupelna tak bude sladěná do posledního detailu.

Nebojíte se experimentovat? Zkuste zrcadla rozdílných tvarů a velikostí. Pokud dáte několik zrcadel k sobě, stanou se hvězdou Vaší koupelny.

Tip 3 – zrcadlo s odkládací plochou

Ne každý má velikou koupelnu. Nebo jste třeba příznivcem minimalismu. I když preferujete mít v koupelně jen kartáček na zuby, může být pro Vás chytrým řešením  zrcadlo s odkládací plochou.

Tip 5 – s integrovaným malým zrcátkem

Tip 6 – Zrcadlo jako galerka

Praktické v malých koupelnách, kde se řeší každý centimetr. Galerky jsou na trhu designovou záležitostí a zároveň nabízí mnoho úložného prostoru.

Někomu se nemusí líbit, když galerka vystupuje ze zdi. Firma Casabath nabízí unikátní řešení galerek, které se dají zabudovat do zdi. Vše pak vypadá krásně minimalisticky, navíc vytoužený úložný prostor je perfektně ukryt.

Tip 7 – zavěšené ze stropu

Chcete něco exkluzivního? Vow faktor udělá jistě zrcadlo zavěšené ze stropu. Samozřejmě ne v každé koupelně lze toto technicky provést. Bude nutné předem ověřit, zda je strop vhodný pro závěsné zrcadlo, a zda se bude po estetické stránce takovýto solitér do Vaší koupelny hodit.

Tip 8 – zrcadlo s kovovým rámem pro luxusní vzhled

Rám zrcadla je vhodné také sladit s baterkami a koupelnovými doplňky, případně designovou tapetou a vznikne zcela unikátní design Vaší koupelny. Designové tapety od společnosti Wall and Deco nebo Glamora mají na výběr nespočet možností dekórů navržených speciálně do koupelen.

Tip 9 – sladit barevně zrcadlo s barevnou sanitou

Sladěním barevného rámu zrcadla s barevným umyvadlem získá Vaše koupelna ucelený look. Dodá právě ten šmrnc, který i obyčejnou koupelnu pozvedne a dost výše po designové stránce.

Tip 10 – slaďte s osvětlením

Např. s integrovaným osvětlením, které je zvláště vhodné do koupelen bez přirozeného světla. Důležitost světla v koupelnách nelze podceňovat. Koupelna má být nejen krásná, ale především funkční.

Designového efektu dosáhnete, pokud umístíte zajímavé svítidlo v blízkosti zrcadla. Mělo by mít IPP vhodné do koupelen kvůli bezpečnosti (lepší je vždy si nechat poradit s odborníky).

Pokud hledáte krásná a funkční zrcadla na míru, ideálem je pro Vás řešení od italského výrobce Casabath. U nich máte možnost nástřiku barevného odstínu dle Vaší volby. Více informací naleznete na jejich webových stránkách www.casabath.com nebo přímo v našem koupelnovém studiu.